Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Program ekologiczny EkoEksperymentarium


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Wychowujemy przez czytanie

Książki są jak okręty myśli żeglujące po oceanach czasu,
troskliwie niosące swój drogocenny ładunek z pokolenia w pokolenie.

/Francis Bacon/


Społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Kątach Wrocławskich 19 września 2022 r. zmieniła klimat na… romantyczny, czytając ballady Adama Mickiewicza, niedościgłego mistrza ballady romantycznej.
Więcej

Codziennie, na każdej lekcji sięgamy po książkę. Chcemy się dowiedzieć się więcej, chcemy spotkać ciekawego bohatera, a może po prostu chcemy przenieść się w świat wyobraźni.

We wrześniu br. klasy piąte przyjęły zaproszenie Biblioteki Miejskiej w Kątach Wrocławskich i wzięły udział w akcji Narodowe Czytanie 2019 na terenie naszej szkoły. Nowela, z którą zapoznała uczniów pani Matylda Janiec, to Katarynka, lektura klasy piątej.
Dzieci z zaciekawieniem słuchały fragmentów książki o niewidomej dziewczynce i o uczynnym panu Tomaszu. Zastanawiały się, jak potoczyłyby się dalsze losy bohaterki, gdyby odzyskała wzrok. Spotkanie przeniosło naszych uczniów w czasy nie tak odległe, ale jednak im obce.W tym roku szkolnym także klasy piąte włączyły się na lekcjach języka polskiego do Programu Wychowanie przez Czytanie. Jest on skierowany do uczniów klas 5–7 szkół podstawowych. Jego celem jest wspieranie rozwoju moralnego młodzieży oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury. Na lekcjach uczniowie z wielką uwagą słuchali opowiadań z pierwszego tomu pt.: Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach. Później w grupach, indywidualnie przygotowywali oni materiały o przyjaźni, szacunku, odwadze. Podsumowaniem tej pracy jest poniższa prezentacja filmowa.
koronawirus

rekrutacja

kalendarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2022 www.sp2katy.pl